Wycieczka Rowerowa Do Marcinkowic

 

 

 
 

 

 

Opis

 Do Marcinkowic śladami legionistów i Marszałka Józefa Piłsudzkiego

Ciekawa trasa na rodzinną eskapadę, duzo ładnych widoków, a w Marcinkowicach ślady pobytu Marszałka Józefa Piłsudzkiego.

Przebieg trasy: jedziemy ulicą Marcinkowską w kierunku Rdziostowa, na skrzyżowaniu z ulicą Jagodową skręcamy w lewo i kierujemy się w kierunku lasu Chełmieckiego. Za parkingiem i szlabanem zaczyna się ścieżka przyrodnicza. Asfaltową drogą jedziemy dosyć ostro do góry. Wyjeżdżamy na rozległą polanę obok miejsca biwakowego. Starą szutrową drogą prosto, lekko do góry. Wyjeżdżamy na skraj lasu w przysiółku Radwany obok czerwonego szlaku PTT. Stąd za szlakiem czerwonym w dół. Przejeżdżamy obok cmentarza na skraju którego znajduje się cmentarz z okresu I wojny światowej, gdzie pochowani są legioniści, następnie jedziemy wzdłuż Lasu Pasterniak , mijamy mały drewniany kościółek i zjeżdżamy do głównej drogi w Marcinkowicach. Jedziemy w prawo żeby zwiedzić dwór rodziny Morawskich, Gdzie obecnie znajduje się Zespół Szkół Rolniczych, oraz Izbę Pamiątek po Marszałku. Wracamy główną drogą w kierunku Nowego Sącza, mijamy po prawej kościół w Marcinkowicach. Zaczyna się długi podjazd, a następnie zjazd. Mijamy Rdziostów, droga prowadzi przez las i wkrótce wracamy do punktu staru.

 

 

Lokalizacja

 

 

 
 

 

 
powrót
 
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie „Wirtualny spacer po Gminie Chełmiec”
współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi