Januszowa Szkoła

 

 

 
 

 

 

Opis

Szkoła Podstawowa w Januszowej działa nieprzerwanie od 110 lat. 1 września 1902 r. naukę w tutejszej szkole rozpoczęło 91 dzieci.

Ważnym wydarzeniem w historii szkoły była budowa nowego budynku, w którym nauka rozpoczęła się w 2000 roku.

Nowy obiekt dostosowany jest do etapów edukacyjnych. Na parterze mieści się kompleks oddziału przedszkolnego z dużą salą zajęć, szatnią i toaletą. Dla kompleksu  I etapu edukacyjnego przeznaczone są sale lekcyjne klas I-III, mała sala komputerowa, toalety dla chłopców i dziewcząt oraz duży hol na parterze górnego segmentu. Na I piętrze mieszczą się sale dla klas IV-VI, pracownia komputerowa, biblioteka, toalety dla chłopców i dziewcząt i duży hol. W dolnym segmencie budynku znajduje się świetlica, nowoczesna kuchnia i jadalnia. Piętro niżej mieści się kompleks sportowy: sala gimnastyczna, kantorek sprzętu, szatnia oraz toalety i prysznic. Szkoła jest w posiadaniu ponad 70 arów gruntu, który został  rozgospodarowany na podwórko szkolne, miejsce do wypoczynku z ławkami i stolikami, boisko sportowe do gier zespołowych.

Od 1991 r. dyrektorem szkoły jest Pani mgr Iwona Matyaszek. Szkoła należy do Małopolskiej Sieci Szkół Promującej Zdrowie. Tradycją placówki już od 14 lat jest organizacja Gminnego Konkursu Recytatorskiego i Gminnego Konkursu Ekologicznego.

Do każdego ucznia podchodzimy indywidualnie. Każdy ma możliwość rozwijania swoich uzdolnień na licznych kołach zainteresowań.

Bogata baza dydaktyczna ułatwia prowadzenie zajęć, co znajduje potwierdzenie w wynikach sprawdzianów zewnętrznych. Szkoła może się poszczycić bardzo wysokimi wynikami uczniów w sprawdzianach kompetencji po 6 klasie (7-9 stanin) a w 2006 r. Najwyższy wynik w Polsce.

 

 

 

Fotogaleria

 

 

 

Lokalizacja

 

 

 
 

 

 
powrót
 
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie „Wirtualny spacer po Gminie Chełmiec”
współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi